Ponuka živej hydiny - Kačica Mulard (Huso-kačka)

Chované plemená:  Mulard

Široko-prsé plemeno s vynikajúcim rastovým potenciálom

Ľudovo nazývané huso-kačky, boli vyšľachtené vo Francúzsku so zámerom získania väčšej pečienky. Mulard je krížencom Pižmovej a Pekinskej kačice. Jedince ďalej nie sú plodné. Hlavným odlišovacím znakom je čierna bodka na hlave. Od broilerových kačíc sa líšia tým, že po štopaní majú o veľa väčšiu pečienku, ktorá je veľkou pochúťkou

Vlastnosti plemena:

  • Veľká pečienka: Po štopaní majú Mulardky výrazne väčšiu pečienku v porovnaní s broilerovými kačicami, čím predstavujú lahodnú pochúťku pre gurmánov.
  • Tiché a pasúce sa: Sú známe svojou tichosťou, absenciou kvákania a schopnosťou pasenia sa, čo uľahčuje ich chov a starostlivosť.
  • Rýchly rast: Vo veku 12 týždňov dosahujú Kačice Mulard približne 4 kg a káčery 4,5 kg živej hmotnosti. Po nútenom výkrmu s kukuricou môžu dosiahnuť impozantnú hmotnosť až 6,5 kg, pričom 1 kg z nej tvorí chutná pečienka.

Pôvod a Charakteristika:

  • Plemeno Mulard: Vyšľachtené vo Francúzsku s cieľom získania väčšej pečienky, Mulard je kríženec Pižmovej a Pekinskej kačice. Jeho jedinci sú následne sterilní, čím zabezpečujeme zachovanie ich špecifických vlastností.

  • Čierna bodka na hlave: Hlavným odlišovacím znakom Mulardov je charakteristická čierna bodka na hlave, čo im dodáva osobitý vizuálny prízvuk.

O zdravie našich kačíc sa stará náš veterinár

Už v prvých týždňoch sú vakcinované proti chorobám ako bronchytída, burzitýda, pseudomor, kokcidyóza, salmonelóza a marková choroba.

31+

ROKOV SKÚSENOSTÍ

Tradičný chov na podstielke

Viac ako 31 rokov skúseností

Bez antibiotik a hormónov

10 000+ zákazníkov

_ABC3858
Malé Mulard
Vek: 2 - 14 dň.
Plemeno: Mulard
Triedené podľa pohlavia: Áno
Dostupnosť: 🟡 od Apríla do Júna
closeup-shot-duck-near-pond-zoo
Veľké Mulard
Vek: Na výkrm
Plemeno: Mulard
Triedené podľa pohlavia: Áno
Dostupnosť: 🟡 od Júna do Novembra

Odporúčame dokúpiť

Kontaktujte nás ohľadom hydiny

Sledujte nás na Facebooku a buďte o všetkom informovaní!