Ponuka živej hydiny - Hrabavá hydina - Čierna

Chované plemená:  Moravia BSL, Dominant

Hrabavá hydina - Čierna

Toto plemeno je rozšíreným hybridom vďaka svojej nenáročnosti a produkciu kvalitných vajec predovšetkým v tradičných chovoch. Veľkou výhodou je výborná adaptabilita, vitalita a nízka úmrtnosť v odchove aj v produkcií. Táto čierna nosnica je u chovateľov populárna pre svoju výnimočnú krémovú farbu škrupiny.

Obdobie znášky

Od približne 20. Týždňa veku do 73. týždňa, potom znáška začína mierne klesať, kedy odporúčame nosnicu zarezať a urobiť z nej chutný domáci vývar. Za obdobie znášky 73.týždň. (11 mesiacov) je schopné vyprodukovať 332 vajec. Znáška vajca je zvyčajne za svitania alebo súmraku.

Tradičný chov na podstielke

Viac ako 31 rokov skúseností

Bez antibiotik a hormónov

10 000+ zákazníkov

O zdravie našich sliepok sa stará náš veterinár

Už v prvých týždňoch sú vakcinované proti chorobám ako bronchytída, burzitýda, pseudomor, kokcidyóza, salmonelóza a marková choroba.

31+

ROKOV SKÚSENOSTÍ
_ABC9039 copy
Čierna
Vek: 10 týž.
Mládka
Plemeno: Moravia BSL
Cena: 6,90 €/ks
Cena je platná do: 5 mája
Dostupnosť: ???? Skladom

Odporúčame dokúpiť

Kontaktujte nás ohľadom hydiny

Hrabavá hydina čierna

Účel chovu

Hrabavá hydina čierna, známa pre svoje nápadné čierne perie a robustnú stavbu tela, je chovaná hlavne pre dvojaký účel: produkciu vysokokvalitných vajec a chutného mäsa. Tieto vtáky sú obzvlášť oceňované pre svoju schopnosť produkovať veľké a výživné vajcia, čo ich robí obľúbenými medzi chovateľmi zameranými na vaječnú produkciu. Ich mäso je tiež cenene pre jeho bohatú chuť a textúru, čo z nich robí vhodný výber pre farmárov hľadajúcich diverzifikáciu svojich produktov. Čierna hrabavá hydina je tiež známa svojou vitalitou a odolnosťou, čo ju predurčuje pre chovy v rozličných prostrediach.

Podmienky chovu

Pre čiernu hrabavú hydinu je dôležité poskytnúť dostatok priestoru na voľný pohyb a prístup k prirodzeným zdrojom potravy. Tento druh vyžaduje bezpečné a suché prostredie s dostatočným prístreškom, aby boli chránené pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a predátormi. Je potrebné zabezpečiť im kvalitné krmivo a pravidelný prístup k čistej vode. Vhodné podmienky sú kľúčové pre udržanie ich dobrého zdravia a produktivity, vrátane pravidelného čistenia a udržiavania čistoty v ich životnom prostredí.

Odolnosť voči chorobám a klimatické adaptácie

Čierna hrabavá hydina je známa svojou dobrú odolnosťou voči mnohým bežným chorobám hydiny. Ich robustná povaha im umožňuje dobre sa adaptovať na rôzne klimatické podmienky, od miernejších až po chladnejšie teploty. Tieto vtáky si však vyžadujú primeranú starostlivosť, aby sa predišlo možným zdravotným komplikáciám, vrátane pravidelných veterinárnych kontrol a preventívnych opatrení, ako je vakcinácia a udržiavanie hygienických štandardov.

Správanie a temperament

Čierna hrabavá hydina je známa svojím aktívnym a energickým správaním, čo ich robí vhodnými pre chovy, kde majú dostatok priestoru na pohyb. Sú to sociálne a zvedavé vtáky, ktoré sa dobre prispôsobujú životu v skupine. Tieto vtáky vykazujú priateľský temperament, čo uľahčuje ich začlenenie do existujúcich chovov. Dôležité je zabezpečiť im dostatočné stimulácie a interakcie, aby sa predišlo možnému stresu a udržala sa ich dobrá mentálna a fyzická kondícia.

Ekonomická efektívnosť

Z ekonomického hľadiska je chov čiernej hrabavej hydiny výhodný vďaka ich vysokému potenciálu v produkcií kvalitných vajec a chutného mäsa. Náklady na kŕmenie a starostlivosť sú pri tomto druhu primerané vzhľadom na jeho produktivitu. Stabilný dopyt po ich výrobkoch na trhu zabezpečuje dobrú návratnosť investícií pre farmárov. Efektívne manažovanie chovu, ako aj marketingové stratégie zamerané na propagáciu ich jedinečných vlastností, môžu výrazne prispieť k zvýšeniu ziskovosti.

Sledujte nás na Facebooku a buďte o všetkom informovaní!